Znajdź najtańszy kredyt hipoteczny, gotówkowy lub chwilówkę z Ekspert Kredyt Katowice

Zakup mieszkania z biurem nieruchomości: krok po kroku

Decyzja o zakupie mieszkania to bardzo ważny krok naprzód oraz nie lada wyzwanie, szczególnie jeżeli mamy ograniczony budżet. Czasami znalezienie odpowiedniego lokum może okazać się bardzo trudnym zadaniem. Jeżeli zależy nam czasie, można zdecydować się na współpracę z biurem nieruchomości, które przedstawi nam najbardziej dopasowane do naszych potrzeb oferty.

Do obowiązków pośrednika nieruchomości, należy pomoc w szukaniu mieszkania oraz dopełnieniu formalności związanych z jego zakupem. Decydując się na współpracę z biurem, możemy zaoszczędzić sporo czasu oraz co ważniejsze dotrzeć do dużej ilości interesujących nas ofert. Szukając mieszkania samodzielnie, niestety będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, przewertować tysiące ofert, z których połowa i tak najprawdopodobniej okaże się nieaktualna. Biuro nieruchomości ma tę przewagę, że posiada dostęp do specjalnych baz danych, także daje dużo większe możliwości. Zadaniem pośrednika jest również pomoc w negocjacjach ceny oraz warunków umowy kupna nieruchomości. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nie stracimy niepotrzebnie pieniędzy i czasu. Zazwyczaj taka osoba dysponuje odpowiednią wiedzą z dziedziny prawa obrotu nieruchomościami, dlatego możemy mieć pewność, że wynegocjuje dla nas jak najlepsze warunki.

Ważną kwestią jest również to, że w przypadku, gdy pośrednik popełni błąd, możemy ubiegać się o odszkodowanie z polisy OC danej agencji. Decydując się na taką współpracę, będziemy zobowiązani podpisać umowę pośrednictwa. Pamiętajmy, aby zwrócić szczególną uwagę na sposób odstąpienia od umowy i konsekwencje z tym związane, numer aktualnej polisy OC biura pośrednictwa, wysokość wynagrodzenia pośrednika oraz jego numer licencji, a także okres obowiązywania umowy.

Jeżeli biuro nieruchomości wymaga od nas zapłaty z góry za wykonanie usługi, lepiej zrezygnować z jego usług i poszukać innej firmy, gdyż najprawdopodobniej trafiliśmy na oszustów. Omijamy także takie agencje, które pobierają opłaty za możliwość obejrzenia danej nieruchomości.

Sprawdź także rankingi:
Ranking kredytów mieszkaniowych kwiecień 2024
Ranking kredytów gotówkowych kwiecień 2024
Ranking kredytów samochodowych kwiecień 2024