Znajdź najtańszy kredyt hipoteczny, gotówkowy lub chwilówkę z Ekspert Kredyt Katowice

Wniosek „historia spłaty kredytu” a pomoc dla frankowiczów

Powszechnie wiadomo, że na skutek epidemii koronawirusa, coraz większa liczba osób zmuszona jest do jeszcze szybszego dochodzenia swoich praw od banków. W tym celu najlepiej sprawdza się rzecz jasna szeroko rozumiana pomoc prawna dla frankowiczów. Tego typu usługi są obecnie coraz popularniejsze, a porady kredytowe przez Internet są także udzielane. Aby jednak możliwe było pozwanie banku należy między innymi skompletować odpowiednie dokumenty.

Dokument historia spłaty kredytu

Jednym z najważniejszych dokumentów dla każdego kredytobiorcy, który należy uzyskać jest historia spłaty kredytu. Tego typu zaświadczenie jest niczym z resztą innym, jak tylko rodzajem pisemnej informacji o wysokości spłaconego przez dłużnika kredytu. Dzięki takiemu dokumentowi ktoś kto zaciągnął kredyt frankowy bez trudu udowodni, każdą wpłaconą złotówkę, co ma niebagatelne znaczenie także przy ustalania wysokości ewentualnych roszczeń. Oczywiście tego typu dokument warto także uzyskać, gdy chodzi o kredyt w złotówkach i każdej innej walucie.

Wniosek historia spłaty kredytu

W przeszłości na wydanie dokumentu potwierdzającego historię spłaty kredytu, trzeba było czekać dość długi czas. Na szczęście obecnie wniosek o historii spłacanego kredytu uzyskać możemy znacznie szybciej. Aby go zdobyć nie trzeba również stosować jakiejś szczególnej formy. Ustawodawcy dali bowiem tutaj dość dużą dowolność w tym zakresie. My jednak ze względów formalnych polecamy rzecz jasna złożyć taki wniosek w formie papierowej. Dzięki potwierdzeniu jego złożenia, będziemy bowiem mogli później monitorować całą procedurę. Warto też dodać, że wcale nie jest trudno o taki wniosek historia spłaty kredytu wzór, bowiem tego typu pisma znajdziemy w wielu miejscach w sieci.

Historia spłaty kredytu a dane

Bardzo ważnym elementem na który musimy zwrócić szczególną uwagę jest zakres udostępnianych przez bank informacji. Pamiętajmy, że to po stronie kredytobiorcy zawsze powstaje obowiązek dokładnego wskazania jakie dane chce on dostać. Trudno przecież przypuszczać, aby jakiś pracownik banku domyślał się tego, co kredytobiorca chciałby uzyskać. Bez względu jednak na wszystko, z pewnością warto poradzić się w tej sprawie specjalisty. Prawnik od kredytów frankowych, może być bowiem bardzo pomocny w aspekcie wyjaśnienia naszych wątpliwości. Na koniec warto też wspomnieć o tym, że obecnie na rynku kancelaria frankowa to już nic dziwnego. Niestety pomoc dla frankowiczów, której tak bardzo oni potrzebują musi przyjść jak najszybciej, i dobry prawnik od kredytów frankowych na pewno może być tu strzałem w dziesiątkę!